Gdy seniorki sprzątały groby, 35-latek kradł ich torebki

redakcja
13.04.2024
248-192328

35-latek wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonych, kradł torebki pozostawione na ławeczkach w pobliżu grobów. Następnie za pomocą skradzionych kart płatniczych wielokrotnie usiłował i włamywał się na konta bankowe pokrzywdzonych, dokonując nieautoryzowanych wypłat. Kradł nie tylko w Łodzi, ale także w Zgierzu, gdzie został zatrzymany. Łącznie usłyszał ponad 40 zarzutów.

Seria kradzieży rozpoczęła się pod koniec 2023 r. na jednym z łódzkich cmentarzy. Sposób działania sprawcy był zawsze taki sam. Mężczyzna wchodził na teren cmentarzy, wybierając rejony, w których seniorki wykonywały prace porządkowe przy grobach bliskich. Gdy one były zajęte pracą, on rabował torebki pozostawione na pobliskich ławeczkach. Polował na gotówkę, drogocenne przedmioty i karty płatnicze. Z pomocą tych ostatnich usiłował i włamywał się na konta bankowe osób pokrzywdzonych, dokonując nieautoryzowanych wypłat.

Kryminalni z VII Komisariatu Policji w Łodzi intensywnie pracowali nad tą sprawą już po pierwszych sygnałach od osób pokrzywdzonych. Prowadzone czynności sprawdzające, żmudna i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwoliła na ustalenie personaliów osoby odpowiedzialnej za te czyny. Okazało się jednak, że Łódź nie była jedynym miastem, gdzie kradł mężczyzna.

I tak 3 kwietnia łódzcy policjanci zostali poinformowani przez funkcjonariuszy ze Zgierza, że poszukiwany przez nich mężczyzna został zatrzymany w pobliżu jednego z cmentarzy w ich mieście. Wydało się, że 35-latek był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.

Po zakończonych czynnościach w Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu mężczyzna został przewieziony do łódzkiego komisariatu. Łącznie zatrzymany usłyszał ponad 40 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz ich usiłowania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

mat. KMP w Łodzi

redakcja
13.04.2024