Polska drużyna zajmuje 2 miejsce w konkursie skoków w Zakopanem.

Adam Kostyra
14.01.2023
IMG_5789

W sobotnim konkursie  drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich nasi reprezentanci zajęli 2 lokatę z minimalną stratą do Austriaków

 

fot. Grzegorz Misiak

 

 

Polacy przystępowali do konkursu jako faworyci i nie zawiedli licznie zgromadzonej tak na miejscu w Zakopanem jak i przed telewizorami publiczności. Nasi zawodnicy skakali wyśmienicie Kamil Stoch (134 i 128 m), Piotr Żyła (134 i 134 m), Paweł Wąsek (125 i 127,5 m), Dawid Kubacki (136,5 i 127,5 m). Jednak musieli uznać wyższość Austriaków z którymi walczyli do ostatniego skoku !

Jedynie jednego metra brakło Polakom do złota ! Tylko 1 metra odległości w ośmiu skokach ! Pokazuje to jak zacięty i wyrównany był dzisiejszy konkurs.

Zwycięska drużyna Austrii w składzie Daniel Tschofenig, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Stefan Kraft skakała wspaniale. Na trzecim stopniu podium stanęli Niemcy również walczący zaciekle o wyższą lokatę.

Przy wyśmienitych skokach bawiła się jak zwykle niesamowita publiczność, która wspólnie ze sportowcami stworzyła niesamowitą atmosferę na Wielkiej Krokwi.

Już jutro turniej w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny a tu zdecydowanym faworytem będzie Dawid Kubacki.

 

Adam Kostyra
14.01.2023