„Serca na odwyku” i „I Love You”. Agencja Artystyczna Certus pokaże swoje nagrodzone produkcje

redakcja
18.02.2024
IMG_2819

Oba te tytuły uhonorowano na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” w Siedlcach. „Serca na odwyku” powrócą do Częstochowy 9, a „I Love You, a teraz się zmień” – 14 marca. Sprzedaż biletów trwa!

Rok 2024 częstochowska Agencja Artystyczna Certus zainaugurowała gościnnym spektaklem „Damski biznes”. To teatralna nowość, którą w naszym mieście zagrano po raz pierwszy. Z kolei spektakl przewidziany na luty widzowie znają już bardzo dobrze. Mowa o „Klimakterium i już” Elżbiety Jodłowskiej w reżyserii Cezarego Domagały.

Premiera teatralnego hitu odbyła się w 2007 r. i od tej pory zagrano go ok. 2,5 tys. razy! Za sprawą agencji Certus ten tytuł gościł w Częstochowie wielokrotnie, a obecnie grany jest przynajmniej raz do roku.

„Klimakterium i już”

„Klimakterium i już” (mat. Agencji Certus)

Cztery „tygrysice w menopauzie” powrócą 24 lutego, by opowiedzieć i zaśpiewać o okresie życia, który nie ominie żadnej z pań. Spektakl staje się pełnym humoru i dystansu „babskim spotkaniem”, czyli najlepszym lekarstwem na rozmaite dolegliwości (także te, które przynosi tytułowa menopauza). Bo tak dowcipnie i otwarcie o kobiecych sprawach nikt jeszcze w Polsce nie mówił. Ponoć idea spektaklu podchwycona została w Los Angeles, gdzie wspomniana Elżbieta Jodłowska zobaczyła niesłychanie zabawny spektakl muzyczny. Na widowni wywoływał on okrzyki w stylu: „to o mnie!”, „mnie się trafiło to samo!”. W efekcie artystka postanowiła zrobić coś podobnego, ale osadzonego już w polskich realiach, z rodzimymi problemami dnia codziennego.

­ „Klimakterium” to znane piosenki z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. „Klimakterium” to ponad dwie godziny świetnej zabawy, podczas której cała widownia ­ panie, panowie i młodzież, świetnie się bawi! – zapewnia Certus.

Spektakl będzie grany na scenie Klubu Politechnik o godz. 15.30 i 19. Bilety kosztują od 80 do 120 zł.

„Serca na odwyku” (mat. Agencji Certus)

„Serca na odwyku”

Bilety na „Klimakterium” mogą być doskonałym prezentem na Walentynki, a na Dzień Kobiet Agencja zaserwuje swoje własne produkcje, które częstochowska publiczność zdążyła już pokochać. Warto dodać, że tytuły te znów zagoszczą tu w odpowiedzi na liczne zapytania widzów.

I tak 9 marca, dzień po oficjalnym święcie, do Filharmonii Częstochowskiej powrócą „Serca na odwyku”. Premiera tego tytułu odbyła się w 2018 r. na tej samej scenie. Broadwayowski hit komediowy, napisany przez Murray’a Schisgala, autora scenariusza niezapomnianego filmu „Tootsie” (z wybitnym Dustinem Hofmanem w roli głównej), z miejsca skradł – jakżeby inaczej – serca publiczności.

Za reżyserię odpowiada Cezary Żak. Na scenie dwie aktorskie pary: Hanna Śleszyńska i Michał Piela oraz Katarzyna i właśnie Cezary Żakowie. Grani przez nich bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście. Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod.

„Serca na odwyku” to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie i komedia, która bawi widzów do łez.

Co ważne, pokaz w Częstochowie będzie jubileuszowy, bo komedia będzie grana już po raz 200. Spektakle zaplanowano na godz. 16 i 19. Bilety kosztują od 70 do 130 zł.

Dodajmy, że nie tylko lokalna publiczność uwielbia wyreżyserowaną przez Żaka opowieść. W 2018 r. przedstawienie doceniła publiczność Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” w Siedlcach.

„I Love You, a teraz się zmień” (mat. Agencji Certus)

„I Love You, a teraz się zmień”

Producencka działalność Agencji Artystycznej Certus została uhonorowana także podczas ostatniej, dziewiątej już edycji festiwalu, która odbyła się w grudniu 2023 r. Uroczysta gala kończąca wydarzenie zorganizowana została na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Po obejrzeniu sześciu przedstawień konkursowych jury główne festiwalu nagrodę za „Najlepszy spektakl” postanowiło przyznać muzycznemu spektaklowi „I Love You, a teraz się zmień”, z kolei laur dla „Najlepszej aktorki” otrzymała grająca w przedstawieniu Elżbieta Romanowska.

I ten właśnie tytuł (premiera odbyła się w 2022 r. i od tej pory zagrano go blisko 150 razy!) również powróci do naszego miasta w okolicach Święta Kobiet. Zobaczymy go 14 marca o godz. 19.

Przypomnijmy, że reżyserem przedstawienia jest Mariusz Kilian, a obsadę – obok wspomnianej już Elżbiety Romanowskiej ­  tworzą: Katarzyna Żak, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.

„I Love You, a teraz się zmień” to muzyczna komedia dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parze. Dla tych, którzy chcieliby być i dla tych, którzy nigdy więcej, za żadne skarby nie chcą się już zakochać!

To spektakl, który wyjaśnia co pcha nas do bycia w związku. Jak wiele jesteśmy w stanie zrobić by powiedzieć i usłyszeć te dwa magiczne słowa: kocham Cię!

Bilety kosztują od 60 do 130 zł. I tak jak na wszystkie spektakle można je nabyć w siedzibie Agencji Certus ­ ul. Dąbrowskiego 36/4 (tel. 732 932 729 i 34 360 60 67), a także na portalach KupBilecik.pl oraz Biletyna.pl. Szczegóły: agencjaartystycznacertus.pl

red., mat. Agencji Artystycznej Certus

 

redakcja
18.02.2024