Reaktywacja legendarnego projektu Homo Twist. Koncert w Krakowie już 16 lutego!

redakcja
14.02.2024
DSC_0953-1536x1025

Legendarny projekt Macieja Maleńczuka – Homo Twist doczekał się reaktywacji. Jej efekty usłyszymy w piątek, 16 lutego w klubie Kwadrat w Krakowie. Na koncert zaprasza Great Production.

Homo Twist to Maleńczuk w wydaniu elektrycznym, w formie hendrixowskiego trio. Zespół w różnych składach i różnym czasie nagrał siedem CD. Druga zatytułowana po protu „Homo Twist” otrzymała po wydaniu 5 nominacji do Fryderyka. Na nominacjach się skończyło, bo nie przyznano żadnej statuetki (sic!). Ustawiło to zespół i tę muzykę już na zawsze w podziemiu i tzw. alternatywie.

– Postanowiliśmy wskrzesić tę formułę i pokazać światu dorobek Homo Twist. Dokonaliśmy nagrania 17 najważniejszych utworów, które zostaną wydane na CD i innych nośnikach– informuje Maciej Maleńczuk.

Maciej Maleńczuk i Homo Twist wystąpią już 16 lutego w klubie Kwadrat (ul.Skarżyńskiego 1). Otwarcie bram o godz. 18.30, start koncertu o godz. 19.30 (szczegóły TUTAJ). Na wydarzenie zaprasza Great Production

Jako support wystąpi Amok, serwujący post-anarcho-punk-groove-core. Amok powstał w 2006 r, w Rzeszowie. „Po błyskotliwej karierze trwającej aż rok, zespół wzorem największych zawiesił działalność i powrócił w 2016. Tym razem już na stałe, w Krakowie” – czytamy w historii zespołu.

Od tamtej pory grupa nagrała EP-kę „Amok EP 2016”, a także wystąpiła na licznych festiwalach. W 2021 r. ukazał się teledysk do utworu „Where is your God?”, a także mini koncert zarejestrowany dzięki współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym.  Po niedawnych przetasowaniach składu zespół obecnie pracuje nad nowym materiałem.

Sprzedaż biletów prowadzona jest na:

biletyna.pl/koncert/Maciej-Malenczuk/Homo-Twist

https://www.kupbilecik.pl

https://sklep.ebilet.pl/

red.

redakcja
14.02.2024