Koncert „Zrozumieć Śląsk 2”. W Gliwicach wystąpią m.in. Abradab, Liroy, L.U.C. i O.S.T.R.

redakcja
19.11.2023
zrozumiec_slask26-05foto_radoslaw_kazmierczak_promocja_PromArte-10-e1698355868329-1536x1022

To będzie niezwykłe wydarzenie! Stowarzyszenie Pokolenie zaprasza na widowisko „Zrozumieć Śląsk 2”. Odbędzie się ono w piątek, 24 listopada w gliwickiej PreZero Arenie.Wśród gwiazd m.in. Abradab, Grubson, Gutek, Liroy, L.U.C., Czesław Mozil i O.S.T.R.

Kiedy na jednym koncercie pojawią się m.in. Abradab, Grubson, Gutek, Liroy, L.U.C., Czesław Mozil, O.S.T.R., Małgorzata Ostrowska, Pogodno, Krystyna Prońko, Artur Rojek, Piotr Rogucki i Justyna Święs, to musi być wyjątkowe wydarzenie. A jeśli wystąpią jeszcze Rebel Babel Ensemble & śląskie orkiestry dęte (KWK Rydułtowy, KWK Marcel, KWK JasMos, KWK Sośnica, Huta Łabędy i Sosnowiecka Orkiestra Dęta) oraz Kwartet Aukso, Tymoteusz Bies, Karolina Czarnecka, Kapela Fedaków, Ziut Gralak, Matylda / Łukasiewicz, Kasia Moś, Maciej Obara, Pasimito, Jakub Skorupa oraz… sztuczna inteligencja, współodpowiedzialna za wizualizacje, to musi to być koncert z cyklu „Zrozumieć Śląsk”. Do udziału w nim zaprasza Stowarzyszenie Pokolenie.

Zrozumieć Śląsk 2– materiały organizatora

„Zrozumieć Śląsk 2” to widowisko, w którym przyszłość wykorzystuje przeszłość, aby lepiej zrozumieć teraźniejszość. Sto lat historii, skarby ukryte pod ziemią, trzech cesarzy, trzy powstania, dwie wojny światowe, dwa totalitaryzmy, dwa wielkie kryzysy, przesuwające się granice – jak to wszystko zrozumieć? Najlepiej oddać głos artystkom i artystom.

To niezwykłe wydarzenie odbędzie się 24 listopada o godz. 20 w PreZero Arenie w Gliwicach. Według zapowiedzi większość zaproszonych solistów wykona co najmniej po dwa utwory – jeden z własnego repertuaru, drugim będzie zaś przebój zaaranżowany specjalnie na to wydarzenie. Całość dopełnią animacje stworzone z wykorzystaniem wspomnianej sztucznej inteligencji, która generowała obrazy na podstawie haseł związanych z historią regionu.

Zrozumieć Śląsk – materiały organizatora

Główną część widowiska podzielono na kilka bloków tematycznych. Opowieść zaczyna się jeszcze przed industrializacją regionu. Artyści przeniosą nas też w czasy Powstań Śląskich, Wielkiego Kryzysu, II wojny światowej, mrocznych i radośniejszych chwil czasów powojennych. Nie zabraknie również całkiem współczesnych wątków.

Trzy ekrany o łącznej powierzchni ponad 100 m kw, scena główna i podesty dla sześciu orkiestr dętych to techniczna podstawa widowiska. Muzycznie całością zawiadują Rebel Babel Ensemble i L.U.C., który ostatnio zachwyca publiczność na całym świecie muzyką do filmu „Chłopi”.

Więcej informacji na fb.me/e/5E3UuwLr2.

Zrozumieć Śląsk – materiały organizatora

Bilety:

Bilety w przedsprzedaży: 99 -149 zł.
Bilety w cenie regularnej: 119 – 179 zł.

https://www.bilety24.pl/…/1444-zrozumiec-slask-2-96560…

https://stage24.pl/…/zrozumiec-slask-prezero-arena…

https://www.ticketmaster.pl/event/32749

https://www.kupbilecik.pl/…/Zrozumie%C4%87+%C5%9Al%C4…/

https://biletyna.pl/koncert/Zrozumiec-Slask

https://www.biletomat.pl/…/zrozumiec-slask-2-gliwice…/

https://www.eventim.pl/…/zrozumiec-slask-2-prezero…/

https://biletserwis.pl/e/zrozumiec-slask-2/

 

redakcja
19.11.2023