Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Adam Kostyra
09.12.2023
Fot_KM

 10 grudnia wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. 

Główne zmiany związane są z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury, PKP PLK S.A. Mimo trwającego remontu częstotliwość połączeń po linii średnicowej ulegnie poprawie. Pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować z częstotliwością ok. 12 minut w obu kierunkach. Czas między połączeniami zostanie skrócony o blisko 3 minuty.  Część pociągów w dalszym ciągu będzie kierowana na linię dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą zaczynać lub kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego — na stacji Warszawa Wschodnia.

Spóła KM ma także dobre informacje dla podróżnych linii: R6 i R3. Od nowej edycji rozkładu jazdy do połączeń oferowanych przez samorządowego przewoźnika dołączają nowe przyspieszone pociągi – „Kurpiak”, a także „Mazoviak”. Przypomnijmy, że ich nazwy zostały wybrane w ramach konkursu organizowanego na profilu Spółki. Internauci również zadecydowali o nazwach innych przyspieszonych połączeń, które wyruszyły na szlak w tym roku.  W ich gronie znalazł się: „Ciechan”, „Czyżyk”, „Działdowiak”, „Łukowiak”, „Siedlecki” oraz „Radomianka”.

Tabele z rozkładem jazdy oraz lista z zestawieniem pociągów jest dostępna na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-10-xii-2023r-9-iii-2024r

Adam Kostyra
09.12.2023