Jagiellonia Białystok lepsza od Rakowa 4:2 !

Adam Kostyra
10.12.2023
409525113_1391016728360658_2583503273257604811_n

Jagiellonia Białystok walcząc z mistrzem kraju drużyną Rakowa Częstochowa miała tylko jeden cel. Utrzymać się w czołówce Ekstraklasy a to wymagało by wygrać dzisiejszy mecz na szczycie. Raków natomiast miał za zadanie przełamać, która nie przegrała jeszcze w tym sezonie u siebie.

Przed meczem nastąpiło jeszcze uroczyste odegranie Hymnu przez orkiestrę wojskową.

A potem rozpoczęło się spotkanie, które rozgrzało licznie zgromadzoną na stadionie publiczność.

Już po kilku minutach gospodarze strzelili bramkę, lecz po analizie VAR została anulowana, zagranie ręką.

Ale w 13 minucie już nie było wątpliwości i pomimo kolejnej interwencji VAR Jaga wychodzi na prowadzenie a strzelcem Naranjo. Nie upłynęło nawet 10 minut a za sprawą Svarnasa Raków przywrócił remis w spotkaniu. Gospodarze jednak wyszli na spotkanie naładowani energią i wolą wygranej. Przewagę Jagi na bramkę przekuł ponownie Naranjo w 33 minucie pokonując Kovacevicia.

Druga połowa spotkania zaczęła się od mocnego uderzenia i Nene w 46 minucie pakuje piłkę do bramki dając Jagiellonii spokojne już prowadzenie. W 64 minucie ten sam piłkarz przypieczętował wygraną gospodarzy nad mistrzami kraju z Częstochowy.

Jeszcze w 86 minucie rezerwowy w tym meczu Zwoliński strzelił dla Rakowa na 4:2 ale to wszystko co dziś mógł Raków zdziałać wobec świetnie nastrojonej maszyny Jagiellonii Białystok.

Publiczność miała okazję zobaczyć żywy, ciekawy i obfitujący w bramki mecz a drużyna Jagiellonii pokazać moc na zakończenie rundy.