Sklep, dworcem ? tak można ominąć zakaz handlu w niedzielę

admin
15.12.2021
intermarche-cieszyn

Rządzący uszczelnili przepisy na mocy których sklepy mają być zamknięte w niedziele niehandlowe. Ale czy faktycznie nowe przepisy zamykają wszelkie „furtki” dla sklepów by móc handlować w każdą niedzielę ? Pojawił się nowy pomysł jak przepisy ominąć. 

Pewien sklep znanej marki spożywczej zlokalizowany przy przystanku autobusowym stał się właśnie „dworcem autobusowym” . Na pomysł taki wpadli właściciele sklepu zlokalizowanego w Cieszynie. Jak widać walka rządu z przedsiębiorcami o zakaz handlu w niedzielę trwa w najlepsze a zwycięzcy nie widać. Na każdą próbę chaotycznego uszczelniania przepisów przedsiębiorcy znajdują dotychczas rozwiązanie. W tym wypadku kierujący sklepem wykorzystali zapis o możliwości działania w każdy dzień tygodnia sklepów na dworcach i lotniskach.

Pytanie czy wygra w tym pojedynku zdrowy rozsądek czy też walka rządu z przedsiębiorcami będzie trwała w najlepsze. Optymizmem może wszak napawać niesamowita kreatywność ludzi w walce z przepisami ustalanymi jak widać bez większego przygotowania i przemyślenia

admin
15.12.2021