Polski Ład uderza w Polaków ale nie w posłów !!!

admin
15.12.2021
polski lad

Codziennie wychodzą na jaw kolejne straty jakie ponoszą Polacy w związku z wprowadzeniem przez Rząd programu Polski Ład. Jednak wygląda na to, że nie uderzy on we wszystkich. Kancelaria Sejmu przelewa na konta Posłów kwoty „wyrównania” 

Sprawa „wyrównania” strat jakie ponieśli Posłowie budzi w Sejmie ogromne emocje. Opozycja pozostaje podzielona w kwestii zwrotu tzw. „wyrównania” i wydaje się, że pomimo apelu Donalda Tuska nikt nie zwróci kwot otrzymanych z Kancelarii Sejmu.

„Jaki zwrot? Pan premier Donald Tusk chyba nie rozumie, o co tu chodzi. To pieniądze, które i tak byśmy dostali, ale przy rozliczeniu rocznym podatku, PIT-u. To jest to 30 tys. kwoty wolnej od podatku. Jak się doliczy podatek to wychodzi 5 tys. Jak się podzieli przez 12, to wyjdzie 425 zł. I to ma być podzielone w ten sposób, żebyśmy dostawali te pieniądze co miesiąc, a nie raz w roku większą kwotę” wyjaśnia przewodniczący KO Antoni Mężydło.

Natomiast Centrum Informacyjne Sejmu i wiceminister finansów Artur Soboń stwierdzają, że posłowie nie są w żaden sposób uprzywilejowani względem innych podatników i nikt nie dokonuje żadnej zmiany na ich korzyść  w związku z Polskim Ładem.

Ocenę tych działań można mieć chyba tylko jedną, bałagan spowodowany Polskim Ładem dopada wszystkich Polaków jednak niektórzy najwyraźniej znajdą sposób by ich samych nie dotyczył.

admin
15.12.2021