Tragedia w Herbach. Matka najpierw zabiła dzieci, potem popełniła samobójstwo

redakcja
08.05.2024
policja-1-696x391

Wszystko wskazuje na to, że 31-letnia mieszkanka Herbów najpierw zabiła swoje dzieci, potem popełniła samobójstwo. Czynności w tej sprawie trwają.

O tej tragedii pisaliśmy 3 maja. W jednym z domów w Herbach (pow. lubliniecki) znaleziono zwłoki matki oraz dwójki dzieci (w wieku 3 i 5 lat). Funkcjonariuszy wezwał sąsiad, który znalazł zwłoki. O to, by zajrzał do domu, poprosił go zaniepokojony ojciec rodziny, który przebywał we Wrocławiu i nie mógł skontaktować się z najbliższymi.

Oględziny miejsca zdarzenia i zwłok odbyły się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublińcu. Uczestniczył w nich biegły z zakresu medycyny sądowej.

Na początku tygodnia pojawiły się informacje, które rzuciły nowe światło na te tragiczne wydarzenia. Wszystko wskazuje bowiem na to, że 31-letnia kobieta najpierw udusiła dzieci, a następnie popełniła samobójstwo.

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wszczęła dwa równolegle śledztwa. Pierwsze z nich dotyczy zabójstwa małych dzieci, drugie prowadzone jest na postawie art. 151 kodeks karnego (tj. Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5).

red.

redakcja
08.05.2024