Tragedia w Wieliczce. Na placu budowy przewrócił się żuraw. Jedna osoba nie żyje

redakcja
06.11.2023
386-91537

6 listopada na placu budowy przy ul.  Dembowskiego w Wieliczce przewrócił się dźwig. Na miejscu służby przeprowadziły akcję ratunkową. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało czterech mężczyzn. Niestety, jeden z nich zmarł.

W poniedziałek ok. godz. 12 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie budowy nowej siedziby sądu oraz prokuratury przy ul. Dembowskiego. Doszło tam do przewrócenia się żurawia budowlanego. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe (Państwowa Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja), które zabezpieczyły teren oraz udzieliły poszkodowanym niezbędnej pomocy.

mat. Policja Małopolska

W wyniku tego zdarzenia ucierpiało czterech pracujących na budowie mężczyzn. Trzech z pracowników znajdowało się w pakamerze, na którą przewrócił się dźwig. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety, życia 51-latka pracującego na dźwigu, nie udało się uratować.

O zdarzeniu powiadomiono przedstawicieli Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego i Państwowej Inspekcji Pracy.

Wszelkie okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Osoby, które były świadkami zdarzenia (zwłaszcza te, którzy są widoczne na udostępnionym przez policję nagraniu), aby skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce – pod numerami tel. 47 834 12 11 lub 47 834 12 27.

Więcej na: malopolska.policja.gov.pl

red., mat. Policja Małopolska

redakcja
06.11.2023