Malutka Wiktoria z Tomaszowa Mazowieckiego walczy o życie. Zbiórka trwa!

redakcja
17.04.2024
9c5ea0a479bdddeae245f01b0f720494

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pod hasłem „Wiktoria – mała wojowniczka walczy o życie”. Każdy może pomóc malutkiej mieszkance Tomaszowa Mazowieckiego.

Wiktoria urodziła się w 31. tygodniu ciąży bliźniaczej, zaczynając swoje życie z trudnym startem. Z wagą urodzeniową tylko 1030 gramów, jej pierwsze chwile były walką o przetrwanie. Po narodzinach spędziła długie dziewięć miesięcy na oddziale intensywnej terapii, gdzie lekarze kilkukrotnie zmuszeni byli przygotować rodzinę na najgorsze.

Stan zdrowia Wiktorii był i nadal jest bardzo poważny, ale każdego dnia dziewczynka udowadnia, jak wielką siłę ma w sobie. Nie bez powodu rodzina określa ją „małą wojowniczką”.

Rodzice proszą o wsparcie finansowe na opłacenie kosztów rehabilitacji i leczenia córeczki, które generują ogromne koszta. Wiktoria wymaga wielu specjalistycznych zabiegów, leków i sprzętów medycznych, które nie są refundowane.

mat. ze strony zrzutka.pl

Dieta Wiktorii jest ograniczona ze względu na problemy z układem pokarmowym, co dodatkowo komplikuje jej sytuację zdrowotną. Pomimo diagnoz takich jak małogłowie, dysplazja oskrzelowa, całkowite uszkodzenie mózgu, padaczka czy zapalenie jelit, rodzice nie tracą nadziei i walczą każdego dnia.

Czas odgrywa kluczową rolę w przypadku Wiktorii. Obecnie ma rok i nie zrobiła postępów. Lekarze ostrzegają, że jeśli do dwóch lat nie nastąpi przełom, Wiktoria może pozostać całkowicie niepełnosprawna.

Nadzieją dla dziewczynki jest zbiórka prowadzona na portalu zrzutka.pl. Każda złotówka jest szansą na lepsze życie dla małej Wiktorki, która walczy o przyszłość z niewielkimi szansami, ale i ogromną determinacją.

Zbiórkę można znaleźć: zrzutka.pl/wp6hvp.  Celem jest zebranie 10 tys. zł.

red., mat. ze strony zrzutka.pl

redakcja
17.04.2024