Krytykujesz drożyznę ? wylatujesz z pracy

Adam Kostyra
08.06.2022
poczta

Tak dzieje się gdy wchodzisz w polemikę z ministrem obecnego rządu RP a pracujesz na państwowej posadzie.

Naczelniczka poczty w Pacanowie wdała się w polemikę na temat cen paliw i galopujących podwyżek z Michałem Cieślakiem  ministrem ds. samorządu.  Obecnie za wyrażenie przed członkiem rządu tego co myśli większość społeczeństwa grozi jej dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Pani Agnieszka w rozmowie z posłem Cieślakiem wyraziła swoją opinię na temat zarobków i cen paliw. Dodała także , że status majątkowy posła i jej jest na tyle różny, że nie dostrzega być może tego co się dzieje.

Minister stwierdził, że pani Agnieszka może również kandydować do Parlamentu. Tu naczelniczka poczty ripostowała „musiałabym się nauczyć kłamać, żeby wystartować w tych wyborach”

Po tej wymianie zdań pani Agnieszka została wezwana do dyrektora i grozi jej zwolnienie dyscyplinarne z pracy  z powodu „rozmowy na tematy polityczne”. Rozmowa z dyrektorem odbyła się natomiast po błyskawicznym telefonie z centrali Poczty Polskiej z Warszawy. Do dyrektora skierował się po skardze ministra sam prezes Poczty.

Co na to minister Cieślak ? Wydał on w dniu 7 czerwca oświadczenie w którym wyjaśnia swoją skargę do prezesa Poczty Polskiej.

 

„Rozumiem, że każdy może mieć gorszy dzień, dlatego poprosiłem Prezesa Poczty Polskiej o wyrozumiałość dla Pani Naczelnik” podsumował minister.

 

Adam Kostyra
08.06.2022