W Zodos Real Estate każdy klient znajdzie nieruchomość dla siebie [WYWIAD]

redakcja
12.05.2024
lCZFhMih

Agnieszka Kobryń-Pietrasiewicz odnosiła w Polsce ogromne sukcesy w produkcji serów kozich. Wraz z mężem postanowili jednak zmienić swoje życie, porzucić to, co znane i zamieszkać na słonecznej wyspie Evia. Dziś zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Zapewnia, że agencja Zodos Real Estate zapewnia ofertę dla nawet najbardziej wymagających klientów.

Kiedy postanowiła Pani wyjechać z Polski i zamieszkać na słonecznej wyspie?

Agnieszka Kobryń-Pietrasiewicz: Wspólnie z mężem, Jackiem w Polsce, w branży serowarskiej osiągnęliśmy bardzo dużo ­ byliśmy na szczycie. Ale okupione to zostało bardzo ciężką pracą, czasem ponad siły. Na domiar złego praca ze zwierzętami praktycznie uniemożliwiała wyjazd we dwoje na jakikolwiek wypoczynek. Pracowaliśmy ponad siły marząc o trzydniowym wyjeździe nad polskie morze. Aż nagle dotarło do nas, że już nie możemy tak pracować. I nie chcemy. Że nie chcemy spędzić starości w lesie, w kraju gdzie słońce świeci 60 dni w roku.

Że chcemy nad morze. A jeśli nad morze, to dlaczego nie nad ciepłe i turkusowe?

I tyle nam wystarczyło. Cała operacja wywrócenia życia do góry nogami trwała półtora roku ­ w tym czasie kupiliśmy nieruchomość w Grecji, sprzedaliśmy wszystko, co mieliśmy w Polsce i bez żalu wyjechaliśmy w nieznane.

Archiwum Agnieszki Kobryń-Pietrasiewicz

Cały rok w Grecji? Brzmi jak bajka.

-Po roku życia w Grecji wiemy już na pewno, że klimat śródziemnomorski to jest właśnie to, czego potrzebowaliśmy. Dwa miesiące łagodnej zimy, a przez resztę roku ciepło i słonecznie. Nawet upalne lato nauczyliśmy się dobrze znosić.

Życzliwi, uśmiechnięci, pogodni ludzie sprawili, że od razu poczuliśmy się tu, jak u siebie. Zachwyciła nas niesamowita różnorodność krajobrazowa naszej wyspy ­ są tu cudowne plaże, majestatyczne góry, wodospady, rzeki, jeziora, a nawet gorące źródła. To fantastyczne miejsce do życia!

Ale życie na wyspie to nie tylko odpoczynek. Zajęła się Pani handlem i wynajmem nieruchomości.

-Do pracy agentki nieruchomości zaczęłam przygotowywać się już w Polsce, pierwszym krokiem było zdobycie licencji pośrednika handlu nieruchomościami, ważnej we wszystkich krajach Unii Europejskiej. A następnie zaczęła się prawdziwa nauka.

Mój szef Dimitris Zodos prowadzi agencję nieruchomości już od 26 lat, wcześniej był pracownikiem greckiego Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest moim mentorem, który krok po kroku, każdego dnia uczy mnie i wprowadza w skomplikowany proces obrotu nieruchomościami w Grecji. Zodos Real Estate to profesjonalna agencja z siedzibą w Aliveri na wyspie Evia, współpracująca z prawnikami, notariuszami, tłumaczami przysięgłymi, geodetami i architektami.

Archiwum Agnieszki Kobryń-Pietrasiewicz

Jaką ofertą Państwo dysponują?

-W Zodos Real Estate każdy klient znajdzie nieruchomość dla siebie. Posiadamy domy z widokiem na morze lub wręcz stojące na plażach, domy w gościnnych greckich wioskach, działki budowlane i rolnicze, luksusowe wille i apartamenty, hotele, działające biznesy… W ofercie mamy również prawdziwe perełki dla inwestorów, jak działka z pozwoleniem na budowę kompleksu turystycznego i przylegającą piaszczystą plażą nad błękitnym Morzem Egejskim. I mamy to na wyłączność! Jeżeli ktoś chce mieć prywatną wyspę lub rezydencję z własną przystanią jachtową to też zapraszamy!

Co jest najważniejsze w kupowaniu nieruchomości w Grecji ?

-Pierwszy krok to określenie do czego ta nieruchomość będzie nam potrzebna, czy będzie to inwestycja np. w ziemię, dom całoroczny, dom wakacyjny z możliwością podnajmu zarobkowego Airbnb czy działająca firma. Potem trzeba wyznaczyć budżet, a następnie znaleźć profesjonalną agencję, która bezpiecznie przeprowadzi klienta przez wszystkie formalności związane z zakupem. Finałem będzie akt notarialny i wpis do rejestru ksiąg wieczystych w Grecji.

Choć wiele osób może tak sądzić, zakup domu w Grecji nie jest dziś problemem?

-Nie jest, rozmawiamy teraz o Polakach, którzy są członkami Unii Europejskiej. Do zakupu nieruchomości potrzebny jest dowód osobisty, paszport i euro. Formalności trwają od 2 do 4 miesięcy i po tym okresie można stać się właścicielem nieruchomości w słonecznej, pięknej i przyjaznej Grecji.

Archiwum Agnieszki Kobryń-Pietrasiewicz

Czyli sukces leży w znalezieniu profesjonalnej agencji?

-Zdecydowanie tak! Klient musi się czuć bezpieczny w każdym momencie trwania transakcji, powinien uzyskać konkretną odpowiedź na wszystkie swoje wątpliwości i pytania. W naszej agencji zapewniamy taką obsługę, przed podjęciem decyzji o zakupie informujemy dokładnie, jak będą przebiegały formalności i co się będzie działo w okresie pomiędzy wpłatą zaliczki lub zadatku a podpisaniem aktu notarialnego zakupu nieruchomości.

Agencja nieruchomości Zodos ma w swoim dorobku duże projekty hotelowe i wielkopowierzchniowe oraz duże inwestycje deweloperskie. Nasze biuro realizuje każdego roku setki transakcji nie tylko z Polakami, ale z mieszkańcami całego świata.

Dziękujemy za rozmowę.

Gazeta Regionalna

Archiwum Agnieszki Kobryń-Pietrasiewicz

Zodos Real Estate – kontakt:

Agnieszka Pietrasiewicz – agentka nieruchomości 
tel. +30 693 325 5048 (j.polski)
Dymitrios Zontos – właściciel ZODOS Real Estate 
tel. +30 693 654 0064 (j.grecki)

Czytaj także: Zodos Real Estate. Tak można zamieszkać w Grecji!

redakcja
12.05.2024